Microsoft’un yeni Ceo’su Satya Nadella önderliğinde büyük bir değişim sürecine giren Microsoft donanım alanındaki etkinliğini arttırmak için sıkı bir plan yapıyor. Donanım alanında kendini geliştirmek isteyen Microsoft firması Kanada teknoloji devi BlackBery’i satın almak istiyor.

Geçen yıl Nokia ile yaptığı anlaşma sayesinde Nokia firmasının telefon departmanını bünyesine katan Microsoft donanım alanında etkinliğini büyük ölçüde arttırmıştı.

Microsoft Blackberry’i satın almak için gerekli çalışmalara başladığı Microsoft’a yakın kaynaklar tarafından kamu oyuna sızdırıldı.

Microsoft şirketine yakın kaynakların açıklamasına göre Microsoft firması Balackberry firmasının piyasa değerini araştırmak için Deutsche Bank ve Goldman Sachs firmalarını görevlendirdiği öne sürülüyor. Bu iddialara karşılık BlackBerry şirketinden henüz ses seda yok. Bu yüzden BlackBerry firmasının cevabının olumlu mu yoksa olumsuz mu olduğu bilinmiyor. Ancak Microsoft Kanada’nın teknoloji devi Blackberry firmasına 7 milyar dolar gibi bir bütçe ayırdığı söylentileri var. Böyle bir bütçe karşısında BlackBerry firmasının teklifi geri çevirmesi pek olası bir ihtimal değil. Eğer microsoft ile BlackBerry arasında böyle bir anlaşma sağlanırsa Microsoft’un amacı Windows 10 mobile’yi geliştirmek için kullanacağı iddia ediliyor.

Bir önceki yazımız olan Apple Rootless Teknolojisi ile Güvenlik Duvarı başlıklı makalemizde apple, Apple Rootless Teknolojisi ile Güvenlik Duvarı ve manşet hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, 1.078 views Okunma 27 May 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.