İos 6 işletim sistemiyle çalışan akıllı telefonlarda büyük bir açık olduğu ortaya çıktı. Bu işletim sistemine sahip akıllı telefonlara gönderilen tek satırlık Arap alfabesinden harfler içeren bir kısa mesaj, akıllı telefonların kısa mesaj uygulamasının kilitlenmesine ve kullanılamaz hale gelmesine neden oluyor. Mesaj alındıktan sonra İos 6 işletim sistemiyle çalışan akıllı telefonlar kapanıp yeniden başlatılıyor. General Mobile şirketinin ürettiği Discovery akıllı telefon modelindede benzer bir kısa mesaj açığı vardı ve çözümü hala bulunamadı. General Mobile Discovery akıllı telefonlara ”  =  ” ( eşittir ) ifadesi kısa mesaj olarak geldiğinde telefon direk kapanıyordu. Bu durum kullanıcılar tarafından daha çok şaka amaçlı kullanılıyordu. General Mobile bu duruma çözüm üretememişken Apple ‘ da bu durumun üstesinden gelemiyor. Apple yetkilileri bu duruma çözüm üretmeye çalışırken İos 6 işletim sistemine sahip akıllı telefon kullanıcıları kendi çözümlerini çoktan üretti bile. Bu çözümlerden bazıları şunlar.

Mesajı alan akıllı telefon kullanıcısı hemen mesajı yanıtlamayı başarırsa telefon kilitlenmiyor. Aynı zamanda mesajlaşmak için AppStore’den başka bir kısa mesaj uygulaması kullanmak bu sorunun geçici olarak çözülmesini sağlıyor.

 

Bir önceki yazımız olan iPhone 6S'in Kamera Özellikleri Hakkında Tüm Bilgiler başlıklı makalemizde apple, iphone ve iphone 6s hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, 1.823 views Okunma 27 May 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.