Normal şartlarda kişilerin mobil cihazlarını test etmek amacıyla aktif olan fakat diğer yandan ise daha ortaya hiç çıkmayan akıllı cihazların da test ediliyor olmasıyla tabir yerindeyse bir sızıntı kaynağı olan Geekbech browser bu kez ise ismi bile duyulmayan bir Samsung cihazı ortaya attı.
Samsung’un bu cihazı bir tablet, ama teknik özellikleri ile bir çok kişinin dikkatini toplayabilecek bir tablet olmasıyla şimdiden görüntüsü dahi çıkmadan çok konuşulacağa benziyor.

Samsung Chopin-LTE kod ismine sahip olan bu yeni tablet, LTE(4G) ekinden anlaşıladığı üzere hat takılabilecek ve 4G ile hizmet verme özelliği bulunacak.

Bununla birlikte diğer özelliklere geldiğimizde ise 14 nm üretim teknolojisine dahil, 4 çekirdekli olan bu tablet  2.24GHz hızında Intel Atom x5-Z8500 işlemcisine sahip  olacak. Asıl dikkat çeken ve kullanıcıları cezbedecek olan Samsung Chopin’in 4GB RAM’e sahip olması olacaktır. Tableti henüz Samsung tanıtmadığı için  maalesef şimdilik sadece bu kadar detay bulunuyor.
Fakat bu muhteşem özelliklerden sonra çok sağlam diye tabir edilebilecek bir tablet geliyor biçiminde bir nitelendirme yapabiliriz. Nedeni ise tablet konusunda birçok firma var ama Samsung tabletlerinden daha çok güçlü özelliklere sahip olan tablet sayısı çok az.
Samsung Chopin-LTE Android 5.1 Lollipop sürümü ile gelecek. Daha fazla detay önümüzdeki günlerde sitemizde olacaktır. Sitemizi Takipte Kalın Haberdar Olun

Bir önceki yazımız olan Sony Yeni Amiral Gemisini Tanıttı başlıklı makalemizde manşet, Sony Xperia Z3 ve Xperia Z3+ hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,,, 1.322 views Okunma 27 May 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.