Whatsap, kullanıcılarından çok yoğun şikayet almaya başladı

Whatsap’ta yapılan son güncellemeden sonra whatsap’a sesli arama özelliği gelmişti. Sesli arama özelliğinden gayet memnun kalan whatsapp kullanıcıları sesli arama butonunun yerinden şikâyetçi.

Sesli arama butonu İos işletim sistemli akıllı telefonlarda hemen profil fotoğrafının yanında bulunuyor buda kişinin profiline bakayım derken sık sık yanlışlıkla sesli arama yapılmasına neden oluyor. Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda ise sesli arama butonu özel konuşma penceresinde sağ üst tarafta dosya gönderme butonunun hemen yanında. Android işletim sistemli akıllı telefonlarda da sık sık yanlışlıkla sesli arama yapılıyor. Sesli arama yaptığını fark eden whatsapp kullanıcıları bu durumu hemen fark edip aramayı kapatsa bile butona dokunur dokunmaz arama karşı tarafa bildiriliyor. Buda kullanıcılar arasında gereksiz iletişime neden oluyor. Akıllı telefon kullanıcıları bu durumdan son derece şikayetçi. Akıllı telefon kullanıcılarından whatsapp’a bu konu hakkında şikayet yağarken whatsap yetkililerinden şimdiye kadar bir ses çıkmadı. Akıllı telefon kullanıcıları bir güncelleme ile bu sorunun kalkmasını istiyor, tepkisini sosyal medya üzerinden gösteriyor.

Bir önceki yazımız olan Dünyada ilk çift bataryalı akıllı telefon üretildi başlıklı makalemizde akıllı telefonlarda şarj sorunu, Çift bataryalı akıllı telefon ve Innos D6000 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, 1.685 views Okunma 26 May 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.