En iyi ve en dayanıklı akıllı telefonlar

Yüksek fiyatlar ödeyerek aldığımız çok özellikli akıllı telefonlara bir zarar gelmesin isteriz. Ama akıllı telefon üretimi yapan markalar dayanıklı telefon üretmekten çok ürettiği telefonun daha çok özelliğe sahip ve en yüksek performansa sahip olmasını istiyor. Bazı akıllı telefon üreten markalar ise sadece dayanıklı akıllı telefon üretip akıllı telefonun performans ve görüntüsüne hiç önem vermeden piyasaya sürüyor. Çoğu akıllı telefon üreticileri akıllı telefonların dayanıklılığını ikinci plana atsa da dayanıklılığı ve aynı zamanda yüksek performansı birinci planda tutarak bu iki önemli kriteri birleştirmeyi başaran akıllı telefon üreticileri de var. En dayanıklı akıllı telefon üreten 5 markaya gelin birlikte bakalım.

Galaxy X Cover 3

Samsung tarafından üretilen Galaxy X Cover 3 akıllı telefon modeli yüksek performans kriterine uyum sağlamasının yanında dayanıklılık bakımından da oldukça sağlam bir telefon olma özelliğine sahip hatta Galaxy X Cover 3 akıllı telefon modeli çoğu zaman ‘’Taş gibi telefon’’ tabiri ile nitelendiriliyor. Galaxy X Cover 3 akıllı telefon modeli IP67 sertifikasına sahip yani suya dayanıklılığı yüksek düzeyde. 1 metre derinlikteki bir suyun içerisinde yarım saat kalarak hemen ardından çalışmaya devam edebiliyor. Aynı zamanda suyun altında çekim yapma özelliğine de sahip olan Galaxy X Cover 3 akıllı telefon modeli MIL – STD 810 G sertifikasına sahip. Bu sertifika akıllı telefonun nem, yağmur, toz, güneş radyasyonu, yüksek titreşim, ulaşım ve şok direncine karşı dayanıklı olduğunun belgesi.

Cat S50

Bu akıllı telefon modeli de hem teknik özellik bakımından hem de dayanıklılık bakımından oldukça başarılı. 1 metre suyun altında 30 dakika kalarak suya dayanıklı yapısı olan Cat S50 akıllı telefonda IP67 sertifikasına sahip. MIL – 810 G sertifikasını da almayı başaran S50 bu alanda başarılı bir akıllı telefon modeli.

Kyocera Toung DuraForce

IP68 ve Military Standart 810G sertifikalarına sahip olan bu model suyun altında 1.82 metre derinlikte yarım saat kalabiliyor. Military Standart 810G sertifikası akıllı telefonun nem, yağmur, toz, güneş radyasyonu, yüksek titreşim, ulaşım ve şok direncine karşı dayanıklı olduğunu gösteriyor.

Kyocera Brigadier

Bu akıllı telefon modeli sahip olduğu IP67 ve MIL – STD 810 G dayanıklılık sertifikasının dışında teknik özelliği pek iç açıcı olmayan bir telefon modeli.

Plum Gator Plus

Bu akıllı telefon modeli de IP67 ve MIL – STD 810 G sertifikalarına sahip. Teknik bakımdan ise çok ileri düzeyde olmamasına rağmen iyi düzeyde bir akıllı telefon modeli olarak karşımıza çıkıyor.

Bir önceki yazımız olan Zte Nubia Z9 Satışa Sunulduğu Andan İtibaren On dakika İçerisinde Tüm Stoklarda Tükendi ! başlıklı makalemizde akıllı telefon, manşet ve Nubia Z9 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, 2.278 views Okunma 25 May 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.