IBM firmasının yapmış olduğu Quantum bilgisayarlarını gerçek kılmak için büyük bir şekilde çaba sarg ediyor. Bu gelişim sürecinde insanlarının karşısına çıkan iki büyük engel olarak artık aşılmış durumda.

İki Quantum hatasının simültane tespitin problemini çözem IBM aynı anda Quantum bilgisayarlarını ölçeklendiren bir tasarım sürecine girdi. Yaşanan hata tespiti problemlerinde bilim insanların yıllarca üzerinde çalıştığı beraberinde bu hatayı çözemediği sorunlardı. IBM üzerinde çalışarak bu durumu kontrol altına alarak hatayı ilk çözen firma oldu.

Geliştirilen teknoloji konusunda tasarım alanında IBM’nin yaklaşımı olarak Google’ın yaklaşımı sürecinde benzerlik gösteriyor. IBM’nin tasarım sürecinde, Quantum Bitleri için yaklaşık dört devre yer alıyor. Firmanın planlarında göre bu tasarımlara istendiği zaman ek olarak daha da fazla istendiği zaman daha da fazla devre eklenebiliyor. Bu sayede bilgisayarın gücünü büyütmek mümkün hale geliyor. IBM firması bu durum için 3 milyarlık dolar bir yatırım içerisinde bulundu.

Kaynak

Bir önceki yazımız olan Java “Error. Click for details.” Hatası ve Çözümü başlıklı makalemizde Application Blocked. Click for details, java ve java application blocked by security settings hatası hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,, 1.176 views Okunma 04 May 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.