Teknolojinin gelişmesiyle birlikte hayatımızın en önemli parçalarından biri kuşkusuz internettir. Bir kaç yıl öncesine kadar telefonlarımızda kullandığımız internet hızı çok düşüktü. Daha sonra  3G teknolojisiyle yeterince hızlandık.Konumuzda 1 Ocak 2016 da başlayacak olan 4G teknolojisinin bizlere neler sunacağı hakkında bilgiler vereceğiz.

4G Nedir?

4G’nin açılımı ‘’Fourth Generation’’dördüncü nesil anlamına gelmektedir. 4G mobil operatörler tarafından kullanılan, tüm kablosuz veri ağları teknolojilerine verilengenel bir isimdir.

Daha basite indirgemek istersek; mobil cihazlarımız üzerinden webde gezinmeyi, uygulama indirmeyi, video izlemeyi ve görüntülü konuşmayı daha hızlı yapmamızı sağlayan en son teknolojidir.

4G Ne Yenilikler Getirecek?

Mobil cihazlarımızda ki internet hızımız 3G ile büyük ölçüde hızlanmıştı. Fakat 2016 da gelecek olan 4G teknolojisinin 3G den yaklaşık 10 kat daha hızlı internet sağlayacağı söyleniyor. Bu ciddi değişiklik, dışardayken internet hızımızı gözle görünür şekildearttıracak gibi gözüküyor. Kısacası 4G ile görüntülü konuşmalarınız kesintisiz, video izlemeleriniz daha keyifli ve akıcı hale gelecek.

Bir önceki yazımız olan Facebook Arama Geçmişi Nasıl Silinir? başlıklı makalemizde facebook arama geçmişi, facebook arama geçmişi silme ve facebook aramaları silme hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.