Google firmasının geliştirmiş olduğu bulut tabanlı not alma uygulaması küçük ama oldukça etkili. Giyilebilir teknoloji alanında oldukça etkili bir uygulama geliştiren Google, Akıllı saatin kilidini açarak beraberinde parmağınız ile gerekli bilgileri kayıt edebilirsiniz. Aynı zamanda sesli yazma özelliği ile beraberinde kaliteli bir deneyim sunuyor. Bu tarz bir uygulamaya sahip olmak için sadece bir kaç yüz dolar vererek Anroid Wear ürününe sahip olmanız yeterli olacak.

Google Anroid Blog üzerinden yapılan açıklamaya göre, Cihazlar Ice Cream Sandwich sürümü ile çalışarak cep telefonu ile bağlantılı olarak eşleştirilen kol saatini not defteri olarak kullanabilecek. Bazı sesli komutla ile “Okey Google” , “Open Keep” ve “Okey Google Take a Note” gibi ses birimlerinden yararlanarak kalilteli bir deneyim oluşturuluyor. Cihaz üzerine çift tık ile aktif hale getirme aynı zaman da navigasyon gibi çeşitli özellikler yer alıyor.

Kaynak :

Bir önceki yazımız olan WhatsApp Sohbet Yedekleri Google'a Aktarılacak ! başlıklı makalemizde google, google drive ve whatsapp hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,,,, 954 views Okunma 24 Nis 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.