Bir çoğumuzun bilmediğimiz numaralı öğrenmek için kullandığımız Kim Arıyor? ve CİA uygulamalarını telefonumuza yüklerken , bu uygulamalarda rehberimizi kendi veritabanına gönderiyor. Uygulamayı yükleyen milyonları düşündüğümüzde  bir eşimizin veya dostumuzun bu uygulamayı yüklemesiyle sizin numaranızda veritabanına kayıt olmuş oluyor.

Sorun bundan sonra başlıyor ki, arkadaşınız sizi rehberine nasıl kaydetmişse veritabanında da isminiz aynı şekilde kayıt oluyor. Uygulamalarda sorgulama yaptığınızda karşınıza gelen isimlere şaşırmışlığınız olmuştur. Hele ki numaranızı sorgulatıp karşınızda lakabınızı veya kötü bir kayıtla karşılaştıysanız durum vahim. İlk düşüneceğiniz şey numaranın acilen kaldırılması olacaktır. Bunu yapmak için aşağıda vereceğimiz linke tıklayıp, karşınıza gelen ekranda Türkiye’yi seçip numaranızı yazdıktan sonra Numaramı Sil butonuna tıklamak yeterli olacaktır. Şunuda belirtmeliyim bu uygulamalar yalnızca İos ve Android işletim sisteminde rehberinizi kopyalayabilir. Windows Phone platformunda rehberinize asla ulaşamaz.

Link: http://cia-app.com/self-service/numarami-sil/

Bir önceki yazımız olan Android Arayanın İsmini Sesli Söyleme Uygulaması başlıklı makalemizde android arayanın ismini söyleme, android arayanın ismini söyleme apk indir ve android arayanın ismini söyleme programı indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.