Twitter, bu yılın başında video akışı uygulaması olan Periscope’u satın almıştı. Bugünden itibaren iOSkullanıcıları için kullanıma sunulan Periscope uygulaması, Twitter üzerinden videoları eş zamanlı olarak paylaşmanızı sağlayacak. Örneğin kaçırdığınız bir konsere herhangi bir arkadaşınız gittiğinde bu uygulamayı kullanarak size eş zamanlı olarak şarkıları aktarabilecek.

Bu özelliğin şöyle güzel bir yanı daha bulunuyor; videoyu canlı olarak izleyemeyen kullanıcılar, istedikleri zaman videoyu daha sonra izleyebilecekler. Ayrıca Facebook paylaşımlarındaki gizlilik özelliğinin bir benzeri kullanılarak yayın özelleştirilip belirli kişiler tarafından izlenilmesi sağlanabilecek. Twitter’ın bu uygulaması, aynı şekilde canlı yayın akışını sağlayan Meerkat’a da ciddi bir rakip olacak.

Periscope uygulamasını şimdilik yalnızca iPhone kullanıcıları kullanabilecek. Yakın bir zaman içerisindeAndroid ve Windows Phone platformu için de kullanıma açılacaktır. Uygulamanın iOS versiyonunu şuradaki link üzerinden indirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Facebook Messenger'a Yepyeni Uygulamalar Geldi başlıklı makalemizde facebook messenger, facebook messenger emu ve facebook messenger gif hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.