Google Ebolayla savaşan Doktorlar için Android Tablet Çıkardı.

Google’nin diğer tabletlerden farklı olarak çıkardığı ilginç görünümlü tabletin farklı bir amacı var.

Prince of Wales MSF Ebola Medical Centre in Freetown

Googlenin   ilginç  görünümlü bu Android tableti, Ebolayla savaşan doktorlar için üretildi. Ebola virüsü ile savaşan sağlık personelleri için tasarlanan bu tablet hava ve su geçirmeyen özel bir kılıfa sahip, Sağlık personellerinin kalın eldivenlerle bile kolay bir şekilde  kullanabileceği şekilde tasarlanmış olup yoğun yağışlardan bile etkilenmeyecek bir şekilde koruma altına alınan tabletler aynı zamanda sağlık personelinin mikroptan arınabilmesi için girdiği duşlarda da yıkanabilme özelliğine sahip.

1427003019_2000589774

Şimdilik 8 adet üretilen bu tabletler Googlenin kriz müdahale ekibi tarafından Ebola virüsünün yoğun olarak yaşandığı Sierra Leone’ye gönderilmiş durumda.

Hastaların verilerini kolay bir şekilde kontrol edebilmek için sık sık tabletlere ihtiyacı oluyor fakat kötü hava koşulları yada dezenfeksiyon işlemleri sırasında tabletler bu durumlarda hasar görebiliyordu. Google’nin çıkarmış olduğu bu tablet sayesinde artık sağlık personellerinin bu sorunları da ortadan kalktığı gözüküyor. Haberle ilgili yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Turkcell Ücretsiz, Sınırsız Müzik Paketi başlıklı makalemizde cep telefonuna bedava müzik indir, telefondan bedava internet ve telefondan bedava internet turkcell hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,,,, 1.289 views Okunma 24 Mar 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.