NFC ve Bluetooth Destekli Asma Kilitler Yolda!
Herşeyin akıllısı uzaktan kontrol edeni oluyorda neden asma kilitlerde bu teknoloji olmasın ki?

Geçtiğimiz yıl aslında akıllı asma kilit fikriyle önce çıkmıştı. Ancak beklenen ilgiyi fazla görmediğinden dolayı fikit ertelenmişti. Bu fikri yürüten grup üyelerinden Bluetooth 4.0 ve NFC desteği ile en iddialı olan Quicklock Padlock da, hedefi olan 100,000 doların altında kalmasıyla haber olmuştu.

Akıllı asma kilit ürününün 36 Kickstarter destekçisi için şimdi de iyi bir haber var. Quicklock’un üreticisi olan SafeTech Products, Kickstarter’da beklediği ilgiyii göremese de üretime geçtiğini akıllı kilidinin ön siparişinin mümkün olduğunu ayrıca Mart ayında raflara çıkacağını duyurmuş oldu.

Bu kilitleri açmak için iOS yada Android uygulaması olan Quicklock bulunması gerekiyor. Bluetooth aracılığı ile kilidini açabiliyorsunuz. Ama böyle bir imkanınız eğer yoksa zincirle ağlı bir cisim, etiket yada paslanmaz çelik yüzük şekillerine sahip olan NFC özellikili anahtarlar da kilidi açabiliyorsunuz.

Ayrıca uygulaması sayesinde kimin ne zaman kilide ulaştığını da öğrenebiliyorsunuz. NFC söz konusu olduğu zaman her kilif en az 50 NFC kodu ile sınırlı oalcak..

Bu akıllı kilitlerin fazla ilgi görmeyeceğini bile bile üretmelerinin de önemli bir sebebi var. Kickstarter gibi sitelerde istenildiği desteğin fazlasını alamayan ürünler hayata geçiyor. Peki siz olsanız akıllı asma kilit almayı düşünür müsünüz?

Kaynak: veteknoloji.com

Bir önceki yazımız olan Intel Securıty’nin Yeni Raporu, Siber Suçluların Üst Düzey İkna Teknikleri Kullandığını Ortaya Çıkardı başlıklı makalemizde hacker, intel ve internet hakkında bilgiler verilmektedir.

2.659 views Okunma 16 Mar 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.