Microsoft’un akıllı telefonlar için sunmaya hazırlandığı yeni işletim sistemi Windows 10’un erken sürümü, ilk etapta deneysel olarak bazı cihazlara geçtiğimiz haftalarda sunuldu. Ülkemizde legal yollardan Lumia 630 ve Lumia 830 kullanıcılarının yükleyebildiği Windows 10, her ne kadar ilk sürümü olmasından kaynaklı olarak bir çok hatayı getirse de yayınlanan ilk istatistiklere göre 60 bin kullanıcı Windows 10 önizleme sürümünü yükledi.

Neowin’in paylaştığı istatistiklere göre; 2.2 milyonu aşkın Windows Insider arasında 60 bin’i telefonuna Windows 10 yükledi. Bu rakamın daha kararlı halde ve daha geniş cihaz yelpazesine yayınlanacak olan sıradaki yapı güncellemesi ile katlanarak artması muhtemel görünüyor.

PC’de de olduğu gibi ‘Kabaca’ aylık güncelleneceği belirtilen telefonlar için Windows 10’un sıradaki build’inin ilerleyen günlerde yayınlanması muhtemel görünüyor. Gelişmeleri hep birlikte göreceğiz.

Kaynak

Bir önceki yazımız olan Windows Phone Market Oranları Yükseliyor başlıklı makalemizde teknoloji haberleri, teknolojik haberler ve windows 10 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.