Samsung Galaxy S3 Mini için Lollipop 5.0.2 kurulumunu ele alacağız. Samsung bir çok modelinden güncelleme desteğini çekti bunu da bilmeyen yoktur ama Cyanogenmod geliştiricileri güncelleme almayan telefonlar için yeni Android sürümlerini uygun hale getiriyor.

Yapacağınız bu işlemlerde telefonunuzun başına gelecek hasar ve problemlerden Technokurt.com sorumlu tutulamaz. Sorumluluk tamamen uygulayan kişiye aittir.

Kurulum yapmadan dikkat etmeniz gerekenler.

1 .Telefonunuzun şarj seviyesi en az %50 olmaldıır.
2. Telefon hafızasında bulunan Rehber, fotoğraf, video gibi özel bilgileriniz işlem sonrası silinir yedek almayı unutmayın. Bu işlemlerden sonra Kiese bağlantınız olmayacaktır. Kies ile yedek almayın.
3. Cihazınızda USB Hata Ayıklama modunu etkileştirin. ( Yapım Numarasına 6-7 kere basarsanız geliştirici seçenekler açılacaktır. )

İndirmeniz gereken dosyalar;

S3 Mini root nasıl atılır. Öncelikle burdaki işlemleri yaparak telefonunuzu rootlayınız.

Samsung Galaxy S3 mini 5.0.1 CM12 ROM dosyasını indir

Google uygulama(Gapss) dosyası indir

CWM Recovery dosyasını indir

Odin programını indir

Samsung USB sürülerini indir

Kuruluma başlamadan önce telefonun SD kartına Androidpit diye bir klasör açın  Gapps ve Rom dosyasını bu klasöre atın.

CWM kurulumu
Telefonu Ses kısma + Ana menü + Açma kapama tuşu ile download moduna alın ve bilgisayara bağlayın

İndirdiğiniz Odin programını açın.

İndirdiğiniz CWM Recovery dosyasının içinde bulunan recovery dosyasını zipten çıkartın. Tıpkı root atma işlemi yaptığımız gibi aynı şekilde PDA modundan recovery.tar.md5 uzantılı dosyayı tanıtın ve Start tuşuna basıp yeşil renkte Pass yazıncaya kadar bekleyin telefonunuz yeniden başlayacak. Artık telefonunuz CM 12 kurulumuna hazır bir şekilde duruyor.

Cyanogemod 12 5.0.1 Android Lollipop kurulumu

Telefonunuzu kapatın ve Ses açma + Ana menü + Açma kapama tuşu ile recovery modda açın.
Wipe Data/Factory Reset seçeneğine tıklayın. Sonra Wipe Cache Partition (Optional) yaparak formatlama işlemlerini bitirin. Bu yaptığınız işlemde tertemiz bir Android işletim sistemi olacak kalıntısız. Böylelikle sorunsuz bir CM kurulumu yapmış olacaksınız

Recovery modda bulunan İnstall Zip from SD card Seçeneğini tıklayarak hafıza kartına attığımızzip uzantılı CM 11  dosyasını seçerek evet diyoruz.

Bir süre bekledikten sonra kurulum bitecektir ve tekrar İnstall Zip from SD card diyerek içine attığımız Google programlarını barındıran Gapps.zip dosyasını seçerek tekrardan evet diyerek işlemi bitiriyoruz.

Bu işlemleri yaptıktan sonra Reboot now yaparak telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz.

Artık telefonunuz uçmaya hazır.

Kaynak: androidpit.com.tr

Bir önceki yazımız olan Android Güvenli Mod ve Güvenli Moddan çıkma! başlıklı makalemizde android güvenli mod, android güvenli moddan çıkma ve android güvenli moddan nasıl çıkılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.