Dolandırıcıların çeşitli oyunlarına bir yenisi daha ilave edildi . * numaralı aramayı açtığımda ‘Kaydınız alınmıştır’ diyerek telefonu yüzüme kapattılar. 2 saat sonrada telefon ücretim bilgim dışında arttı. Şikayetimi firma ve GSM operatörüne ilettiğim halde henüz bir cevap alamadım. Hattıma bilgim dışında haksız ücretlendirme yapılıyor.

Onay vermediğim kampanya için ücret alınıyor. Haksız yere 40 lira ödemiş oldum. Onaylamadığım halde benden kesilen ücretlerin iade edilmesini arzu ediyorum .”

“GELEN ARAMAYI CEVAPLADIM 20 LİRA ÜCRET ALDILAR”

“27.11.2014 tarihinde cep telefonuma 0888222200* numaradan arama geldi bende cevapladım. Baktım bant kaydı hemen kapattım. Toplam 4 saniye aleni kalmış arama. Sonrasında telefonuma SMS geldi iki tane aran konuş kazan yazıyor.

SMS bir baktım araba çekilişine katmışlar beni. 20 çekiliş hakkı kazanmışım. Akşam netten hesabımı denetim ettiğimde 20 TL ücret yansıtıldığını gördüm. Müşteri temsilcisini aradım benim hattımdan herhangi onayın verilmediğini temsilci doğrulamasına rağmen gelen aramayı açtığım için yansıtılmış. Hala o ücret hattımda gözüküyor. Temsilci iptal işlemi başlattığı halde hala bir gelişme yok. Faturamın gelmesini beklemekteyim .”

“BU NUMARA HAKKINDA NEDEN İŞLEM YAPILMIYOR”

“Daha evvel de benzer şikayetlerin bu sitede yayınlandığı gördüm. 0888222202* numarasını telefonumda engellememe rağmen aramalar geliyor. Operatörümün araba için çekiliş hakkı verdiğini ifade eden bir konuşmadan akabinde ‘Şu tuşa basın, bu biçimde yanıtlayın’ diye arama sona eriyor.
Müşteri hizmetleri ile konuştuğumuzda ‘Bu tip aramalara itibar etmeyin’ gibi tavsiyelerle geçiştiriyor. Bunca şikayete rağmen aynı numara hala insanları arıyor. Bu numara hakkında ne sebepten bir işlem yapılmıyor? Neden müşterilere gercekleşen bu vaziyet engellenemiyor?”

ONAY VERMEMEME RAĞMEN HATTIMDAN ÜCRET ALINDI”

“Araba çekilişi ismi altında 0888222200* numaradan gelen daimi aramalar neticesinde faturama 8 Lira ‘İletişim Ücretleri’ ismi altında tutar yansıtılmıştır. Müşteri hizmetlerini aradım, aldığım cevap tam bir komedi. 2002 numaralı mesaja 4 sefer cevap verdiğimi ve bu sözde ismi kampanya olan çekilişe katıldığımı ve bunun iptalinin söz konusu olmayacağı açıklandı ( Not: 2002’den gelen hiçbir mesaja kesinlikle cevap vermedim) bu konuda mağduriyetimi belirmek istemekteydim . Bu sorunumun çözülmemesi durumunda üzerime kayıtlı 3 tane hattı başka operatöre taşıyacağım.”

“GSM OPERATÖRLERİ ENGEL OLMUYOR”

0888222200* numarasından neredeyse her gün aranıyorum. Çekilişe katılma hakkı vereceklerini ifade eden bir telesekreter konuşup duruyor. GSM operatörlerine yakışmıyor bunlar.”

“ONAY VERMEDİM AMA İNANMIYORLAR”

0888222200* Numaralı telefondan arandım. Aramayı yanıtladığım lahza ‘Bir sesli mesaj kaydınız alınmıştır’ diyerek kapattılar. Müşteri temsilcisini aradım, bu numaranın vatan dışı kaynaklı bir numara olduğunu ve faturama yansıyan güncel veri (bilgi) bulunmadığı için 24 saat içinde bir daha ararsam iptal işlemini yapacağını belirtti .
Tekrar aradığımda alıcı temsilcisine olayı defalarca anlatmama rağmen aboneliği başlattığını belirtti , bunun benim iradem dışında yukarıda anlattığım biçimde gerçekleştiğini söylesem de ısrarla benim yaptığımı ve 20 TL bir sefere mahsus ödeme yansıtıldığını iptal edemeyeceğini belirtti .”

“İZNİM OLMADAN NASIL YAPILIYOR BU İŞLEM”

“30/01/14 tarihinde hattım 0888222200* numaralı telefondan arandı ve aramayı cevapladığım anda ‘Talebiniz alınmıştır’ mesajını duydum ve hat kapandı. Sonra 20 liralık yükleme yapılmıştır gibi bir veri (bilgi) verildi. Benim iznim olmadan nasıl yapılıyor bu işlem?”
Bu numarayı sakın açmayın!

Kaynak: sabah

Bir önceki yazımız olan Püskürtme Beton (Shotcrete) başlıklı makalemizde Püskürtme Beton ve Shotcrete hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,, 1.275 views Okunma 26 Şub 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.