Güvenli mod; windows işletim sistemlerindeki güvenli mod gibi android cihazlarda da gereksiz tüm uygulamaların çalışmasını engelleyip sistemi daha stabil hale getirmektir.

Cihazınızın güvenli moda neden ihtiyaç duyduğunu düşünüyorsanız bazı durumlarda cihazınız yüklü olan uygulamalardan dolayı çalışması güç bir durum halini alır. Bunun gibi durumlarda uygulamalara müdahale etmek için güvenli mod kullanılmaktadır.(Çok nadiren ihtiyaç duyabilirsiniz.)

Telefonunuzu güvenli modda açmak için kapalı konumda duran cihazınızın normal şekilde açma/kapama düğmesine basıyoruz. Bastıktan sonra cihaz uzun süreli titreşinceye kadar ses kısma tuşuna basılı tutuyoruz.

Bazı Samsung modellerde ise açılış sırasında ses tuşu yerine menü tuşuna başılı tutarak güvenli moda geçiş yapılmaktadır.

Telefon açıldığında ekranın sol alt kısmında güvenli mod yazıyor olması gerekmeke. Bu yazıyı gördükten sonra işlemlerinizi güvenli mod’da gerçekleştirebilirsiniz.

Not: Güvenli Mod ile telefonu kullanıp akıllı cihazınızı yeniden başlattığınızda ana ekrana oluşturduğunuz bazı uygulamaların kısayolu kaybolmaktadır. Telefonunuza yüklediğiniz 3. Parti uygulamalar aktif olmayacaktır.

Android Güvenli Mod

Android Güvenli Mod

Üstte Güvenli Mod (Safe Mode) ile açılmış Sony Ericsson Xperia Mini Pro (sk17i) ekran görüntüsünü görebilirsiniz.

Guvenli moddan nasil çıkılır ?

Akıllı cihazınızda bellek sorunu veya buna benzer problemler var ise güvenli moddan çıkmanız zor olabilir

Güvenli moddan çıkmak için cihazınızı kapatıp bataryanızı çıkararak birkaç dakika bekleyiniz. Telefonunuzun sadece açma tuşuna basarak cihazınızı açın. (Aksi halde cihazınızda güvenli mod tekrardan aktif olur.)

Normal koşullarda batarya çıkarma işlemi dahi gerçekleşmeden yeniden başlatmak yeterlidir.

” Ek olarak bazı bataryası olmayan akıllı cihazlarda sadece kapatma ve bir kaç dakika beklemenin ardından düzelme olduğu gibi sorunu devam eden cihazlarda mevcuttur. ”

Eğer bu sorunla ilgili daha etkili yöntemleriniz var ise bu konunun altına yorum olarak paylaşırsanız herkesin faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Skype, Yeni Bir Özelliğe Kavuştu (Android) başlıklı makalemizde skype android, skype android güncelleme ve skype fotoğraf gönderme hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Yorumlar(5)
  • Berkay GÜNEŞ
   Berkay GÜNEŞ 14 Ocak 2016

   Casper via v3 dersteyim telefon yeni zürüme geçiriliyor dedi meğer cebimde sıkışmış güvenli moda girmiş her türlü şeyi denedim ama çıkmıyor

   • Mevlut
    Mevlut 3 Mart 2016

    20-30 saniye kadar güç tusuna basili tut

  • Mehmet
   Mehmet 4 Ocak 2018

   Galaxy grand neo güvenli moddan çıkaramıyorum yardımcı olursanız sevinirim

  • ahmet
   ahmet 14 Ocak 2018

   samsung kapalı telefon açılırken ses tuşuna basılı tutarak güvenli modu aktif hale getirilir.
   bütün gün güvenli mod nasıl pasif hale getirilir diye araştırdım ve hep telefonu kapatmaktan bahsediliyor açıldığında normal olarak açılacağı yazılıyor.

   buraya kadar herşey güzel
   yalnız benim telefonun ses düğme tuşu zarar gördüğü için hep basılı kalıyor ve kapatıp açsamda güvenli mod hep aktif oluyor !!!


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.