Kendiliğinden yerleşen beton hiçbir dış etki uygulanmadan (vibrasyon, sarsma vb.) sadece kendi ağırlığı ile kolayca yerleşebilen ve homojen bir şekilde yayılan yenilikçi bir betondur. Sık donatılı ve dar kesitli yapı elemanlarında kolayca yerleşme özelliğine sahip olduğundan dolayı tercih edilmektedir.

Kendiliğinden yerleşen beton akışkanlığı ve ayrışma direnci, yüksek seviyede homojenlik, minimum beton boşlukları ve üniform beton dayanımını garanti eder ve yapı için daha üstün seviyede dayanıklılık ve bitirme potansiyeli sağlar. Düşük su-çimento oranı ile üretilmesi, erken yaşta kalıptan alınması ve yapıların daha hızlı kullanımına imkan sağlaması önemli avantajlarındandır.

Kendiliğinden Yerleşen Beton

Kendiliğinden Yerleşen Beton

Kendiliğinden yerleşen betonu geleneksel betonlarla karşılaştırdığımızda birçok avantajı vardır. Akıcı olması, minimum işçilik gerektirmesi, ekonomik olması, hızlı uygulanması, gürültü kirliliğine engel olup sık donatı arasında ayrışma oluşmadan kalıp içerisini kolaylıkla doldurabilmesi, vibrasyona gerek duymadan her türlü kalıba kendi ağırlığı ile yerleşebilmesi ile geleneksel betonlara göre daha yüksek performans elde edilir.

Bir önceki yazımız olan Wasteland 2'ye Yeni Bir Güncelleme Geldi başlıklı makalemizde inXile Entertainment, Wasteland 2 ve Wasteland 2 Çıkış Tarihi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.