Şubat ayının ilk haftasında, Google‘ın düşük bütçeli ülkeler için geliştirdiği Android One akıllı telefonunun resmi sayfasında görüntülenen ve bu sayede doğrulanmış olan Android 5.1 Lollipop sürümünün ardından, şimdi de Andorid 5.2 ile çalışan Nexus 5 görüntülendi.

Henüz bir çok üreticilerin son versiyon olan Android 5.0 Lollipop’a dahi güncellemeleri yayınlamamasına rağmen, Google hiç hız kaybetmeden yeni versiyonlar üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Son olarak Android 5.0.2’nin Nexus cihazlar için yayınlanmasının ardından, Andorid 5.1’in teyit edilmesi Android’in ilerleyiş ivmesini gösteriyor.

Şimdi ise yeni edinilen LG Nexus 5 için yapılan Geekbench test görüntüsünde, İşletim Sistemi bölümünde Andorid 5.2 yazdığı fark edildi.

lg-nexus-5-android-5-2

Elbette Nexus cihazları yeni Andorid sürümlerini ilk olarak alıyor, ancak bu kadar kısa süre içerisinde, daha henüz Andorid 5.1 yayınlanmamışken Android 5.2‘ye yönelik bu görüntünün doğruluğuna şüpheyle yaklaşılıyor, ancak bunun doğru olmayacağının da söylenmesi “doğru olmaz”.

Bir önceki yazımız olan Windows 10 için Bir Yenilik Daha! başlıklı makalemizde windows 10, windows 10 güncelleme ve windows 10 özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, 1.794 views Okunma 18 Şub 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.