Akıllı telefon pazarının liderliğini sürdüren Samsung’un her geçen gün azalan başarısı firmayı çöküş dönemine soktu. Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde Apple ile yarı pazar payına gerileyen firma yıl genelinde de düşüşe engel olamıyor. Uzmanlar firmanın bir yenilik geliştiremediği takdirde önümüzeki yıllarda pazar liderliği kaybedebileceğini ortaya atarken, telefon devi Motorola  firmasından ilginç bir açıklama geldi.

Lenovo ile birlikte faaliyetlerine devam eden Motorola başkanı Rick Osterloh, Samsung’un yakın zamanda iflas edeceğini iddia ederken, iddiasını da her yedi yılda bir akıllı telefon pazarının zirvesinde bulunan firmanın bu akıbete uğradığını istatistiklere dayandırarak söyledi. İstatistiklere göre aynı son Samsung’u da bekliyor olabilir.

Lenovo ile birlikte yükselişe geçen Motorola geçen yılın son çeyreğinde satışlarını arttırmayı başlamıştı. Mart itibariyle Galaxy S6 amiral gemi modelini tanıtımını yapması beklenen Samsung için bu yıl çok önemli olacak. Galaxy S6 veGalaxy Note 5 modellerinin piyasadaki satış başarısı firmanın pazardaki liderliğine nasıl bir etki edeceğini belirleyecek.

Bir önceki yazımız olan İnstagram'dan Video Yeniliği başlıklı makalemizde instagram ve instagram video hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.