Beton Kumaş sulandığında sertleşerek beton bir yüzey oluşturan devrim niteliğinde bir malzemedir.
Beton Kumaş 3 katmandan oluşur;
-Sulandığında suyu içine çekmeye yarayan kumaş yüzey,
-Fiberler ile güçlendirilmiş özel olarak formüle edilmiş çimento karışımı,
-Ürünün su geçirmezliği sağlayan PVC yüzey.
-Beton Kumaş altındaki yüzeyin doğal yapısına uyum sağlar.
-C40 sınıfı betondur.
Kumaş beton kurulumu kolay, su geçirmez, yangına dayanıklı ince bir betondur. İçerisinde çimento karışımı içeren esnek bir dokuma vardır.
Kumaş betonun kullanılabileceği uygulama alanları oldukça geniştir. Askeri, sivil, zirai ve yapı sektöründe pek çok uygulama alanı vardır. Uygulama alanları arasında çatı kaplama, kanal oluşturma, düz alanları yenileme, tünel ve set oluşturma, istinat duvarı, erozyon kontrolü ve bina cephe kaplama olarak hayal gücümüzle birçok şekilde profesyonel çözümleri kolaylıkla sağlar.

kumaş beton

kumaş beton

Kumaş beton ile ulaşılması zor yamaçlara beton kaplamak oldukça mümkündür. Beton kumaş yapısındaki esneklik sayesinde kolaylıkla hendekler ve tümsekler kaplanabilir.

kumaş beton

kumaş beton

Kumaş beton normal betondan çok daha kolay uygulanabilen bir yöntemdir. Kumaş beton serildikten sonra sulanır. Islandıktan sonra iki saat boyunca ufak tefek değişiklikler yapmak mümkündür. Yirmi dört saat içerisinde tamamen kurulumu tamamlanmış olur.

 

 

Bir önceki yazımız olan Aphex Twin mutasyon üstüne kurulu bir müzik yazılımı hazırlıyor başlıklı makalemizde aphex twin, doğal seleksiyon ve mutasyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: 6.723 views Okunma 03 Şub 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.