Kısa süre önce hizmete giren WhatsApp Web ile kullanıcılar bilgisayarları ile WhatsApp’a girebiliyor.

ANDROİD KULLANICILARI YARARLANIYOR
800 milyona yakın kullanıcıya sahip WhatsApp‘ın yeni uygulamasını android kullanıcıları kullanmaya başlamıştı. Ancak yeni hizmetin gizlilik hataları ortaya çıktı.
17 YAŞINDAKİ GÜVENLİK BLOGCUSU BULDU
17 yaşındaki emniyet blogcusu olan Indrajeet Bhuyan, internet sitesi servisiyle ilgili problemleri anlatan bir rapor yayınladı. Belirtilenlere göre gizlilik ayarları mobil uygulamada iyi çalışmasına karşın internet sitesi tarafında problem var.
ARALARINDA DÜZGÜN SENKRONİZASYON YOK
Bhuyan, mobil uygulamada gözükmesine izin verilmeyen görsellerin internet sitesi tarafında görüntülenmesinin olası olduğunu belirtti. Kısaca böyle bir durumda görselin aslında müşteri tarafından bulanık gözükmesi lazım. Fakat internet sitesi hizmetinde bulanıklık olmuyor ve görsel rahat gözüküyor. Bu vaziyet iki uygulama arasında düzgün senkronizasyonun olmadığını gösteriyor.
YETERİNCE TEST EDİLMEMİŞ
Bhuyan’ın raporunda vurgulanan başka nokta ise profil resmiyle alakalı. Profil resmi kısıtlı olanlar bile internet sitesi üstünde gözüküyor. Bu hatalar WhatsApp Web’in yayınlanmadan evvel yeterince test edilmediği iddialarını da güçlendiriyor

Bir önceki yazımız olan YouTube HTML 5'e Geçiş Yaptı! başlıklı makalemizde youtube ve youtube html5 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.