Kısa bir süre önce blogundan yeni özelliklerin yolda olduğunu duyuran Twitter, bugün iki önemli yeniliği duyurdu.

Twitter’daki özel konuşmalar, platformdaki herkese açık olan deneyimi tamamlayıcı bir unsurdur. Tweet’leri okumayı tercih edebilir ama onlar hakkındaki konuşmayı özel olarak sürdürmek isteyebilirsiniz. Herkese açık bir sohbete daha küçük bir grupla, özel olarak devam etmek istiyor veya gördüğünüz bir Tweet üzerine kendiniz bir sohbet başlatmak istiyor olabilirsiniz.

Twitter kullanıcılarının çoğu, sadece Twitter’da takip ettiği insanlar veya markalara ulaşmak için direkt mesaj yönetimini kullanıyor. Şimdi bu özellikle bir grupla da özel olarak sohbet etme imkanı geliyor. Bu özellik, yani gruplarla özel olarak konuşabiliyor olmak , Twitter’da kiminle ve nasıl konuşuyor olacağınız hakkında daha fazla seçenek sunuyor.

Grup fonksiyonu, kullanıcılara herhangi bir takipçiyle sohbet başlatma imkanı tanırken takipçilerin sohbete katılması için birbirlerini takip etme zorunluluğu da bulunmuyor. Twitter kullanıcıları, birkaç dokunuşla grup oluşturabilirken bir gruba eklendiğindiğinde de bildirim alıyor. “Direkt Mesaj” metoduna yeni alışanlar, daha fazla bilgiyi bu linktenedinebiliyor.

Twitter uygulamanızdan video çekin, düzenleyin ve paylaşın

Artık Tweet’ler neredeyse 140 karakteri geçiyor. Bugün deneyimlediğimiz Twitter, dünyanın en önemli figürleri ve markalarından görseller, gifler, Vine’lar, ses kayıtları ve videolarla dolu. Twitter kullanıcıları artık hiçbir sorun yaşamadan direkt olarak Twitter aplikasyonundan videolar çekip, düzenleyip paylaşabilecek.

Twitter, blogunda bu yeniliği şu sözlerle aktardı:

“Kameramızı hayatın en ilginç anlarını henüz yaşanırken çekip paylaşabilesiniz diye kullanımı kolay şekilde tasarladık. Sadece birkaç dokunuşla gelişen sohbetlere video ekleyebilir, canlı bir olayla ilgili fikrinizi paylaşabilir, günlük yaşantınızdan anları, uygulamadan çıkmak zorunda kalmadan gösterebilirsiniz. Video’ları görmek ve başlatmak da aynı şekilde kolay: Video’ları thumbnail’le ön izleme yapabiliyor ve tek bir dokunuşla başlatabiliyorsunuz.

Mobil video kameramız ve satır içi düzenleme deneyimi 30 saniyeye kadar video çekmenize ve anında paylaşmanıza olanak tanıyor. iPhone kullanıcıları kamera galerisinden de video yükleyebilecekler (Android aplikasyonumuzda yakında başlayacak). Bu özellikleri önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılarımıza sunacağız. Şimdiden itibaren, başkalarının sizinle başlattığı grup sohbetlerine katılabilecek, kullanıcıların paylaştığı herkese açık herhangi bir videoyu izleyebileceksiniz.”

Bir önceki yazımız olan Spartan’ın render motoru IE11’de kullanılabilir duruma geldi başlıklı makalemizde internet explorer spartan, spartan ve Spartan tarayıcı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, 938 views Okunma 28 Oca 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.