1. Bildiğiniz gibi Microsoft, geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği etkinliğinde Windows 10`a dair yeni detaylar paylaştı. Biz de bunları haberler olarak sizlere sunduk. Şimdi de hazırladığımız bu galeri aracılığıyla, Windows 10`la çalışacak telefonlarda kullanabileceğimiz bazı özelliklerden söz edelim…

Windows 10 ile Neler Değişecek? 1

2. Spartan

Hem PC`de hem de mobilde Internet Explorer`ı geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Zira sırada, sesli asistan desteği de bulunan Spartan var.
Windows 10 ile Neler Değişecek? 2

3. Windows 10 Action Center

Windows 10 yüklü bilgisayarınız ve telefonunuzda yaşananlar birbiriyle senkronize şekilde listelenecek ve böylelikle hiçbir gelişmeyi kaçırmamış olacaksınız.
Windows 10 ile Neler Değişecek? 3

4.

SMS ve Skype gibi mesajlaşma uygulamaları arasında hızlıca geçişler yapabileceksiniz.
Windows 10 ile Neler Değişecek? 4

5. Evrensel uygulama desteği

Bu uygulamalara 3 örnek olarak World, Excel ve PowerPoint`i verebiliriz. Böylece bu uygulamaları PC, tablet ve telefonlarda kullanırken her yaptığınız değişikliği diğer cihazda da görebilecek, telefonda yaptığınız bir düzenlemeyi daha sonra PC`de devam ettirebileceksiniz.
Windows 10 ile Neler Değişecek? 5

6. Kablosuz baskı

Windows 10`la birlikte gelen Office uygulamasında “kablosuz baskı” seçeneği de bulunuyor ve böylece telefonunuzdan yazıcınıza kabloya gerek kalmadan dökümanlar gönderebileceksiniz.
Windows 10 ile Neler Değişecek? 6

7. Yeni Outlook

Bu uygulama da universal uygulamalardan bir tanesi ve tüm cihazlarda güncel olarak çalışacak. Benzer bir durum fotoğraflarda da geçerli olacak.
Windows 10 ile Neler Değişecek? 7

8.

Yeni müzik uygulaması sayesinde müzik arşivinizi bulut servisine taşıyabilecek ve böyle kullanabileceksiniz.
Windows 10 ile Neler Değişecek? 8

9.

Mesaj yazarkan düzeltmeler ve imla kuralları karşılayacak sizi ve wallpaper desteği de geliyor.
Windows 10 ile Neler Değişecek? 9

Bir önceki yazımız olan Türkiye Lazer Silahları Üretecek başlıklı makalemizde lazer, lazer silahı ve silah teknolojisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.