1.

Instagram, Photoshop gibi programlarla filtre kullandığınız fotoğrafları, efektsiz çekmek ister miydiniz? Aslında bakarsanız, fotoğraf uygulamalarının atası tam 76 yıl önce keşfedilmişti.
Fotoğrafçıların İlgisini Çekecek Sıradışı Teknikler 1

2.

Kirlian fotoğrafçılığı, ‘Tüm canlıların fiziki bedenleri dışında bir de enerji bedenleri vardır’ düşüncesiyle ortaya çıkmış bir fotoğrafçılık türüdür. En basit haliyle insan vücudunun yaydığı aura’ları görüntülemek için geliştirilen bir sistem.
Fotoğrafçıların İlgisini Çekecek Sıradışı Teknikler 2

3.

İlk başlardaki amacı, hastalıkların tespit ve tedavi edilmesiydi. Uzun tartışmalara neden olan Kirlian fotoğrafçılğı, daha sonra doğaüstü güçlerin ortaya çıkarılması için de kullanıldı. Şu an biyoenerji denen sistemin atası olarak da kabul ediliyor.
Fotoğrafçıların İlgisini Çekecek Sıradışı Teknikler 3

4.

Kirlian tekniği isimi verilen bu yöntem, tam 1939 yılında keşfedilmişti.
Fotoğrafçıların İlgisini Çekecek Sıradışı Teknikler 4

5.

Bay ve bayan Kirlian`ın yaptığı ilk kameranın, şans eseri olarak ortaya koyduğu bu teknik, Canlı varlıkların veya nesnelerin fotoğraf görüntülerinin yüksek değerli bir elektriksel alan vasıtasıyla elde edildiği cihazdır.
Fotoğrafçıların İlgisini Çekecek Sıradışı Teknikler 5

6.

Semyon Davidoviç Kirlian, bir gün elektrikli bir cihaz üzerinde çalışırken şiddetli bir elektrik çarpması geçirmişti. o gün çalışmalarını bırakıp evine gitti.
Fotoğrafçıların İlgisini Çekecek Sıradışı Teknikler 6

7.

Karısı Valentina, üzerinde çalıştığı bir fotoğraf işinde kendisine yardım etmesini istedi. Semyon birkaç yeni film aldı ve üzerine resim çekilmiş filmlerin yerine bunları taktı ve filmleri banyo etmesi için karısına verdi.
Fotoğrafçıların İlgisini Çekecek Sıradışı Teknikler 7

8.

Sonunda, filmler onları hayrete düşürdü. Negatiflerde mavi, sarı ve diğer renkler açıkça görülüyordu.
Fotoğrafçıların İlgisini Çekecek Sıradışı Teknikler 8

9.

Kamera başlangıçta, bitkilerin veya onların bazı kısımlarının, özellikle yapraklarının fotoğraflarının çekilmesinde kullanıldı. bu konuda pek çok şey yazılmıştır. canlılık durumlarına göre çevreye yayılan auranın görülebildiği yaprak fotoğrafları, magazinlerde bile sık sık yer alıyordu. yaprak bitkiye bağlıyken koparıldıktan hemen sonra ve epeyce zaman geçtikten sonra bu fotoğraflar çekiliyordu.
Fotoğrafçıların İlgisini Çekecek Sıradışı Teknikler 9

10.

Teknik bakımdan, bu görüntülerin elde edilmesinde kullanılan iki metot vardır. birinci metot, söz konusu nesneye kuvvetlice elektrik vermek ve ondan yayılan radyasyonun karanlıkta normal bir kamera ile fotoğrafını çekmekten ibarettir. ikinci metotsa nesneye birinci metotta olduğu gibi doğrudan değil de, nesnenin çok yakınına yerleştirilmiş voltajı farklı bir veya iki tane metal plakadan geçirilen yüksek gerilimli akım uygulanır. bu metotta kamera kullanılmaz; hassas fotoğraf materyali, nesneden doğrudan doğruya görüntü alacak şekilde düzenlenir.
Fotoğrafçıların İlgisini Çekecek Sıradışı Teknikler 10

11.

Fotoğrafçıların İlgisini Çekecek Sıradışı Teknikler 11

12.

Fotoğrafçıların İlgisini Çekecek Sıradışı Teknikler 12

13.

Fotoğrafçıların İlgisini Çekecek Sıradışı Teknikler 13

14.

Fotoğrafçıların İlgisini Çekecek Sıradışı Teknikler 14

Bir önceki yazımız olan Bu Yıl Teknolojide Neler Olacak? başlıklı makalemizde akıllı saatler, samsun s6 ve teknolojik gelişmeler hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, 2.039 views Okunma 15 Oca 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.