1. Bu yıla damgasını vuracak teknolojik oyuncaklar tanıtılmaya başlandı. Bu yıl bizi nasıl ürünler bekliyor görelim.

Bu Yıl Teknolojide Neler Olacak? 1

2. Apple Watch

Apple`ın iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile birlikte tanıttığı Apple Watch, şirketin ilk akıllı saati olma özelliğini taşıyor. Bu sene bahar aylarında satışa sunulması beklenen Apple Watch ile iPhone sahipleri telefon görüşmesi yaparken, mesaj atabilecek, müzik dinleyebilecek
Bu Yıl Teknolojide Neler Olacak? 2

3.

Apple`ın CEO`su Tim Cook`un “kapsamlı bir sağlık ve egzersiz cihazı” olarak tanımladığı Apple Watch Digital Crown adını verdiği özel kadranı sayesinde kullanıcıların görüşlerini engellemeden ekran üzerinde gezinmesini ve yakınlaştırma yapmasını mümkün kılıyor.
Bu Yıl Teknolojide Neler Olacak? 3

4.

İki farklı ekran boyutuyla gelen Apple Watch için üç farklı kaplama seçeneği bulunuyor.
Bu Yıl Teknolojide Neler Olacak? 4

5.

Apple Watch’un ekranı çizilme ve darbelere karşı dayanıklı olan safir kristal ile kaplanmış.
Bu Yıl Teknolojide Neler Olacak? 5

6.

Apple Watch’da yerleşik jiroskop, kalp atış hızı sensörü ve Taptic Engine adını taşıyan özel bir sensör bulunuyor. Taptic Engine sayesinde Apple Watch ekran üzerindeki hafif bir dokunuş ve sert bir bastırma arasındaki farkı algılayabiliyor.
Bu Yıl Teknolojide Neler Olacak? 6

7.

Sert dokunuşlar Apple tarafından Force Touch olarak adlandırılırken, Apple Force Touch’ı fareyle sağ tık yapmanın akıllı saatlerdeki karşılığı olarak tanımlıyor. Apple Watch endüktif kablosuz şarj özelliği bulunuyor.
Bu Yıl Teknolojide Neler Olacak? 7

8.

Apple Watch ile kullanıcılar mesajlarını saatleri üzerinden okuyabilecek, sesli komutları yerine getiren dijital asistan Siri`yi de kullanabilecek.
Bu Yıl Teknolojide Neler Olacak? 8

9.

Ancak Apple Watch`un yapabildikleri sadece mesajları okumaktan ibaret değil elbette. Kullanıcılar harita yönergelerini, iPhone`larındaki şarkıları ve hatta hava durumunu yine saatleri aracılığıyla erişebiliyor
Bu Yıl Teknolojide Neler Olacak? 9

10.

Bunun dışında ses tanıma ve emoji`ler yoluyla cevap gönderebiliyorsunuz. Yazı yazabileceğiniz bir klavye sunulmuyor.
Bu Yıl Teknolojide Neler Olacak? 10

11.

İsterseniz kalp ritminizi de arkadaşınıza gönderebiliyorsunuz. Bunu yaptığınızda karşı taraf, kalp ritminizle eşleşen bir titreşim hissediyor.
Bu Yıl Teknolojide Neler Olacak? 11

12.

Apple Watch ile tweet atabilmek de mümkün olacak. Özellikle Twitter`ın sıkı takipçileri için bu özellik oldukça kullanışlı olacak gibi görünüyor.
Bu Yıl Teknolojide Neler Olacak? 12

13.

Apple Watch, Apple Watch Sport ve Apple Watch Edition olmak üzere üç model tanıtıldı. Saat, iPhone 6, iPhone 6 Plus, IPhone 5, iPhone 5C, ve iPhone 5S`le çalışabiliyor. Apple Watch`ın fiyatı 349 dolardan başlıyor.
Bu Yıl Teknolojide Neler Olacak? 13

14. Windows 10

Microsoft`un 2014`te tanıttığı yeni işletim sistemi Windows 10 Microsoft`un son harikası aslında… Windows 10 ile birlikte artık Microsoft`un tüm cihazları (tabletler, bilgisayarlar ve telefonlar) aynı işletim sistemi altında çalışacak.
Bu Yıl Teknolojide Neler Olacak? 14

15.

Windows 10 tüm cihazlar altında çalışabileceğinden örneğin bilgisayar kullandığınızda tasarım buna göre değişirken, tablet altında işletim sistemini kullandığınızda arayüz de ona göre yeniden şekillenecek.
Bu Yıl Teknolojide Neler Olacak? 15

16.

Windows 10`un bu yılın sonlarına doğru kullanıcıyla buluşması bekleniyor.
Bu Yıl Teknolojide Neler Olacak? 16

17. Samsung Galaxy S6

Samsung her yıl yaptığı gibi Galaxy S serisine de gelecek yıl yeni bir halka ekleyecek. İsmi de Galaxy S6 olacak.
Bu Yıl Teknolojide Neler Olacak? 17

18.

Bahar aylarında tanıtılması beklenen Galaxy S6`nın Samsung`un bugüne kadar çıkardığı tüm telefonların üzerinde bir cihaz olacağı düşünülürken, cihazla ilgili henüz bir bilgi bulunmuyor.
Bu Yıl Teknolojide Neler Olacak? 18

Bir önceki yazımız olan Perde Arkasında Neler Oluyor? başlıklı makalemizde film nasıl çekiliyor, ilginç makyaj ve kamera arkası hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, 1.482 views Okunma 15 Oca 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.