1.

Apple`ın güncel iPhone telefonları iPhone 6 ve iPhone 6 Plus`ın satışları hızla devam ederken bir sonraki model için de söylenti ve beklenti haberleri gelmeye devam ediyor.
Daha evvel yaptığımız bazı haberlerimizde, iPhone 7`nin (belki de 6s olur, bilinmiyor) çok ince olabileceği ve safir ekran teknolojisinden güç alabileceği söyleniyordu. Henüz erken görünüyor belki, ama her sene zaten birçok model hakkında aylar öncesinden söylentiler çıkıyor. Tabii yeni modelde görmek istenilen özellikler üzerine hazırlanan yazılar da oluyor.
Cnet sitesi, iPhone 7`de en çok görülmek istenen özellikleri sıralamış. Listede çoğu kullanıcıyı ilgilendiren başlıklar var haliyle. Bunlardan bahsetmemiz gerekirse…
iphone 7 den Beklenen Özellikler 1

2.

iPhone 7`de çerçevenin inceltilmesi ve boşta kalan alanlara da ekranın yayılması hoş olabilir. Böylece telefonun boyutları iPhone 6`yla aynı olsa bile ekranı daha büyük olabilir.
iphone 7 den Beklenen Özellikler 2

3.

Artık 16GB`lık dahili bellek pek yeterli olmuyor. Dün yaptığımız haberimizde de yayınlanan yeni güncelleme dosyalarıyla birlikte dahili depolama alanının büyük kısmının kullanılamaz hale geldiğinden söz etmiştik. Dolayısıyla depolama seçeneği en az 32GB olabilir.
iphone 7 den Beklenen Özellikler 3

4.

Ekranların çizilme ve darbelere karşı daha dayanıklı olması için çalışmalar var. Corning`in Gorilla Glass 4 teknolojisi, üçüncü nesle göre çok daha iyi olduğunu savunuyor. Tabii iPhone`da bu teknolojinin olması beklenmiyor, ancak Apple`ın da bu yönde çalışmalar yapması, hatta bazı Sony, Samsung ve HTC modelleri gibi suya dayanıklı bir yapıda gelmesi isteniyor.
iphone 7 den Beklenen Özellikler 4

5.

Artık yalnızca üst seviye telefonlarda değil, orta seviye telefonlarda da NFC özelliğini görmeye başladık. Bu özellik iPhone 6 ve iPhone 6 Plus`ta da vardı, ancak yalnızca Apple Pay için kullanılabiliyor. İşte iPhone 7`de NFC`nin daha kapsamlı bir şekilde kullanıma sunulması isteniyor.
iphone 7 den Beklenen Özellikler 5

6.

Tabii yazılımsal taraf da önemli. iOS 8 ve güncellemeleriyle birlikte kullanıcıların zor durumda kaldığı herkesin malumu. iPhone 7 ile birlikte daha stabil ve aynı zamanda ana ekranından widget`larına kadar daha özelleştirilebilir bir işletim sisteminin sunulması bekleniyor.
iphone 7 den Beklenen Özellikler 6

7.

Ve batarya ile şarj konusu. Telefonlar genellikle 1 günlük şarj süresi sunuyor. iOS tarafına baktığımızda, son gelen güncellemelerle iPhone`ların kolay kolay bir günü çıkaramadığına dair haberleri de almaya başladık. iPhone 7`de tek şarj ile 2 gün kullanım sunan bir batarya ve aynı zamadan gelişmiş kablosuz şarj özelliğine destek verilmesi isteniyor.
iphone 7 den Beklenen Özellikler 7

8.

iphone 7 den Beklenen Özellikler 8

9.

iphone 7 den Beklenen Özellikler 9

10.

iphone 7 den Beklenen Özellikler 10

Bir önceki yazımız olan Gözümüzle Göremediğimiz Anlar başlıklı makalemizde kızılötesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.