1. İsveçli mucit Fredrik Colting kullanıcısının yıl, saat, dakika saniye olarak ne kadar ömrünün kaldığını gösteren “ölüm saati” lakaplı bir kol saati geliştirdi.

Ölüm Saatinizi Hemen Öğrenin 1

2. “Tikker” adı verilen saatin kullanıcılarına kolesterol, tansiyon, kilo durumları, geçmişte yaşadıkları sağlık sorunlarıyla, çalıştıkları, yaşadıkları koşullarla ilgili sorular yöneltiliyor.

Ölüm Saatinizi Hemen Öğrenin 2

3. Saat, bu soruların yanıtlarından yola çıkarak geriye kalan yaşam süresini tahmini olarak hesaplıyor ve kullanıcısı koluna taktığında geri sayım başlıyor.

Ölüm Saatinizi Hemen Öğrenin 3

4. Colting, saati kimseyi korkutmak için değil, yaşamlarının tadını çıkarmaları için tasarladığını belirterek, “Bu fikir aklıma dedem ölünce geldi.

Ölüm Saatinizi Hemen Öğrenin 4

5. “Yaşadığımız günü iyi geçirmeliyiz’ diye düşündüm” dedi.

Ölüm Saatinizi Hemen Öğrenin 5

6. Saatin seri üretime geçmesi için yaratıcı ürünlerin geliştirilmesine destek amacı ile kurulan Kickstarter’da kaynak aranıyor.

Ölüm Saatinizi Hemen Öğrenin 6

7. İşte ölüm saati

Ölüm Saatinizi Hemen Öğrenin 7

8.

Ölüm Saatinizi Hemen Öğrenin 8

9.

Ölüm Saatinizi Hemen Öğrenin 9

10.

Ölüm Saatinizi Hemen Öğrenin 10

11.

Ölüm Saatinizi Hemen Öğrenin 11

Bir önceki yazımız olan CES Teknoloji Fuarindan Kareler başlıklı makalemizde ces teknoloji, ces teknoloji fuarı ve teknoloji hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, 1.657 views Okunma 06 Oca 2015

Yorumlar

Yorumlar(1 )
    • İzmir Klima Servisi
      İzmir Klima Servisi 15 Şubat 2015

      Bence pisikolojik açıdan insana oldukça zarar verir. Düşünsenize sürekli saate bakıp ne zaman öleceğinizi düşünüyorsunuz. Bence hiç hoş olmamış.


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.