1. MessageMe:

Bu yılın ilk aylarında hızlı yükselen bir uygulama olarak akıllı telefon kullanıcılarının hayatına giren MessageMe, iPhone ve Android ile çalışan mobil cihazlar için geliştirilmiş.
Akıllı Telefonunuzla Bedava Mesajlaşın 1

2.

Akıllı telefonların yanı sıra tablet bilgisayarlarda da kullanılabilen uygulama ile grup mesajlaşma, resim, video ve konum paylaşma gibi özelliklerin yanı sıra kullanıcılar, arkadaş listelerindeki kişilerle birlikte online çizimler yapabiliyor.
Akıllı Telefonunuzla Bedava Mesajlaşın 2

3.

Uygulama mağazalarına girdikten sonra ilk 75 gün içinde 5 milyon aktif kullanıcıya erişen MessageMe, şimdiden True Ventures, First Round Capital, Google Ventures gibi yatırım şirketlerinin radarına girmiş.
Akıllı Telefonunuzla Bedava Mesajlaşın 3

4. LINE:

Son zamanlarda Türkiye’deki televizyon reklamlarıyla dikkatleri üzerine çeken ücretsiz arama yapıp mesaj atabileceğiniz bu iletişim uygulaması, 2011 yılında Japonya’da faaliyetlerine başlamış.
Akıllı Telefonunuzla Bedava Mesajlaşın 4

5.

Mesajlaşma servisinde kullanıcılara 5 binden fazla ‘sticker’ sunan uygulama, iPhone ve Android telefonların yanı sıra bilgisayarlara yüklenebilen PC programı ile de iletişim olanağı sağlıyor.
Akıllı Telefonunuzla Bedava Mesajlaşın 5

6.

Uygulamanın, video ve sesli mesaj yollama, grup mesajlaşma özelliklerinin yanında, arkadaş listenizdekilerle birlikte oyun oynayabileceğiniz LINE Game özelliği de bulunuyor.
Akıllı Telefonunuzla Bedava Mesajlaşın 6

7.

Bu yılın başında 100 milyon indirilme sayısını aşan LINE, bu sayıyı geçtiğimiz temmuz ayında 200 milyona ulaştırmış.
Akıllı Telefonunuzla Bedava Mesajlaşın 7

8. WhatsApp:

2009’da iki eski Yahoo çalışanının kurduğu anlık mesajlaşma servisi, o kadar büyüdü ki aktif kullanıcı sayısı 250 milyonu, günlük gönderilen mesaj sayısı 27 milyar adedi (12 Haziran 2014) aştı.
Akıllı Telefonunuzla Bedava Mesajlaşın 8

9.

Facebook ve Google’ın satın almak için, deyim yerindeyse kapısında yattığı uygulama, akıllı telefon sahiplerinin neredeyse ilk indirdiği uygulama haline geldi.
Akıllı Telefonunuzla Bedava Mesajlaşın 9

10.

iPhone ve Android’in yanı sıra, Blackberry, Windows Phone ve Nokia Symbian işletim sistemleri için de sunulan uygulama ile anlık mesajlaşma, grup sohbet, fotoğraf ve video gönderme, konum paylaşmanın yanı sıra şimdi de sesli mesaj gönderip alınabiliyor.
Akıllı Telefonunuzla Bedava Mesajlaşın 10

11. Viber

2010 yılının son günlerinde hizmete sunulan ve metin mesajının yanı sıra kullanıcıların birbirlerine resimli, görüntülü ve sesli mesajlar göndermesine de yarayan uygulama, görüntülü sohbet alanında Skype’a rakip olarak doğdu.
Akıllı Telefonunuzla Bedava Mesajlaşın 11

12.

Blackberry, Nokia ve Bada platformlarının yanında masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda da kullanılabilen uygulama, geçtiğimiz mayıs ayında 193 ülkede, 200 milyon kullanıcıya erişti.
Akıllı Telefonunuzla Bedava Mesajlaşın 12

13. WeChat:

Çinli internet devi Tencent’in 2011 yılında kullanıma sunduğu sosyal mesajlaşma uygulaması WeChat, Arjantinli yıldız futbolcu Lionel Messi’li reklamlarının rüzgârını da arkasına alarak, 100 milyon kayıtlı kullanıcı sayısına ulaştı.
Akıllı Telefonunuzla Bedava Mesajlaşın 13

14.

Kayıtlı kullanıcı sayısına ulaştı. Dünya çapında en çok kullanılan 5. akıllı telefon uygulaması unvanına da erişen WeChat, mesajlaşmanın ve konuşmanın yanı sıra sosyal ağ özellikleriyle dikkat çekiyor.
Akıllı Telefonunuzla Bedava Mesajlaşın 14

15.

Uygulamada bulunan resmi hesaplar özelliği ile markalar ve ünlü isimleri de platformuna çeken WeChat’te, “Bas Konuş” özelliği de bulunuyor.
Akıllı Telefonunuzla Bedava Mesajlaşın 15

Bir önceki yazımız olan Telefonunuz Suya Düşerse Bunları Yapın! başlıklı makalemizde telefon su altı kılıfı, telefon su teması ve telefon suya düşerse ne yapılmalı hakkında bilgiler verilmektedir.

761 views Okunma 28 Ara 2014

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.