Navigon

Hem iOS, hem Android hem de Windows Phone telefonları için uygun olan Navigon uygulaması hem 2D hem de 3D navigasyona izin veriyor Ancak uygulama üceretli ve işletim sistemine göre fiyat 60-90 Euro arasında değişiyor. Farklı ülkelerin haritaları için de ayrıca ödeme yapmak gerekiyor. Ancak her şekilde, yabancı bir ülkede seyahat ederken internet bağlantısı isteyen navigasyon uygulamalarının yol açacağı dolaşım ücretinden çok daha ucuza geliyor.
Ücretsiz Navigasyon Uygulamaları 1

2. TomTom

Ünlü navigasyon cihazları üreticisi TomTom’un mobil uygulaması da son derece popüler. İnternet bağlantısı gerektirmeyen haritalarla çalışan TomTom uygulaması, rakiplerine oranla biraz pahalı. Ayrıca henüz Windows Phone uygulaması bulunmuyor.
Ücretsiz Navigasyon Uygulamaları 2

3. CoPilot

ALK Techonolgies şirketinin geliştirdiği CoPliot uygulamasında birçok ülke için harita seçenekleri bulunuyor. Uygulama tüm platformlarda çalışıyor ancak sadece Windows Phone kullanıcıları için satın almadan önce 14 günlük deneme sürümü kullanma imkanı bulunuyor.
Ücretsiz Navigasyon Uygulamaları 3

4. Sygic GPS

Etkileyici bir GPS uygulaması olan Sygic, aslında Tomtom haritalarını kullanıyor ancak yollardaki hız limitlerine göre kullanıcıları uyardığı gibi, gece modunda telefonun ekranını otomobilin ön penceresine yansıtarak, sürücünün gözünü yoldan ayırmadan navigasyonu takip etmesini de sağlıyor. Uygulamanın Window Phone versiyonu henüz bulunmuyor.
Ücretsiz Navigasyon Uygulamaları 4

5. Skobbler GPPS Navigasyon

Skobbler’in GPS uygulaması, düşük fiyatıyla dikkat çeken kaliteli bir uygulama. Android’de kullanılan uygulama internet bağlantılı uygulamanın fiyatı 3 lira. Eğer yurt dışında internet bağlantısı olmadan kullanmak isterseniz 2-10 Euro arasında bir ücret ödemelisiniz.
Ücretsiz Navigasyon Uygulamaları 5

6. GPS Navigation BE-ON-ROAD

Aslında güçlü bir navigasyon uygulaması olan Be-on-road, ücretli haritalar veya ücretsiz online seçenekleri ile geliyor. Ancak bazan erişim problemleri yaşadığını da unutmamak lazım. Sanırız sunucuları çok da güçlü değil.
Ücretsiz Navigasyon Uygulamaları 6

7. Navfree

Dünya çapında 15 milyondan fazla Kullanıcı – Çevrimdışı Haritalara ve Sokak Görünümlerine erişmenizi sağlayan birinci sınıf GPS Navigasyon. Uygulamamızda, sizin ve dünyanın her yerinden milyonlarca insanın katkılarıyla oluşturulan OSM (OpenStreetMap)harita verileri kullanılıyor. Bir nevi, GPS dünyasının açık kaynak haritası da diyebiliriz.
Ücretsiz Navigasyon Uygulamaları 7

8. MapFactor

Tamamen ücretsiz ve offline çalışan uygulama, birinci sınıf bir uygulama olmasa da, yurt dışında internet kullanmadan yol bulmak isteyenlerin işini görüyor. iOS ve Windows Phone versiyonlarının bulunmadığını da hatırlatalım.
Ücretsiz Navigasyon Uygulamaları 8

9. Nokia Here Drive

Lumia modellerindeki GPS uygulaması olan Here Drive, Nokia’nın son derece başarılı haritalarını kullanıyor. Uygulamada pek çok ülkenin haritaları yer alıyor. Lumia 520 modeli gibi giriş seviyesi telefonlarda ise sadece birkaç büyük ülkenin çevrimdışı haritası bulunurken diğer haritaları ise ücret karşılığı edinmek mümkün.
Ücretsiz Navigasyon Uygulamaları 9

10.

Ücretsiz Navigasyon Uygulamaları 10

11.

Ücretsiz Navigasyon Uygulamaları 11

12.

Ücretsiz Navigasyon Uygulamaları 12

13.

Ücretsiz Navigasyon Uygulamaları 13

Bir önceki yazımız olan Bataryası En Uzun Giden Telefonlar başlıklı makalemizde bataryası en uzun giden telefonlar ve bataryası uzun giden telefonlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, 1.919 views Okunma 21 Ara 2014

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.