Üst segment cihaz üreten üreticiler arasında güncelleme konusunda son sıralarda yer alan Samsung, bu yıl çıkardığı amiral gemisi Note 4 için de aynı geleneği devam ettiriyor Bir çok üst segment rakibi Android 5.0 güncellemesini ya aldı yada kısa süre içerisinde alacak. Güncelleme konusunda Samsung’un üst segmentte geçtiğimiz aylarda çıkardığı Galaxy Note 4 cihazının ne zaman Android 5.0 sistemine kavuşacağı hala muallak. Sammobile’e göre ise Note 4, Android 5.0 güncellemesini atlayarak doğrudan Android 5.0.1 Lollipop güncellemesine kavuşacak ve bu güncelleme Aralık ayı içerisinde yapılacak(Ülkemize resmi dağıtım üzerinden gelmesi aylar alır…).

Android 5.0.1 çok ufak bir ek güncelleme, 5.0 sürümüne ciddi bir görsel ya da yazılımsal değişiklik getirmese de Android 5.0’ın daha kararlı çalışmasını sağladığından şüphe yok. Şuan elimizde bir zaman çizelgesi olmasa da Lollipop’u bekleyen Note 4 kullanıcılarının Aralık ayı içerisinde sistemlerine kavuşacakları anlaşılıyor.

Lollipop Samsung Galaxy Note 4

Lollipop Samsung Galaxy Note 4

kaynak

 

Bir önceki yazımız olan Google’a göre 2014’ün en iyi Android uygulamaları başlıklı makalemizde 2014 en iyi android uygulama, 2014 en iyi android uygulamalar ve android hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.