Google’ın Nestle ile iş birliğine giderek KitKat adını verdiği Android 4,4 sürümüyle beraber flash player problemi yeniden gündeme geldi. Android 4.4 güncellemesini ilk alan Nexus kullanıcıları çeşitli platformlarda telefonlarında flash içeren videoları izleyemediklerinden şikayet etmeye başladı.

Ancak bu sorunun da çözümü gecikmedi. XDA forumlarında paylaşılan ve pek çok kişi tarafından çalıştığı teyit edilen yöntemle Android 4.4 KitKat sürümüyle çalışan akıllı telefon veya tabletinizde sorunsuz şekilde flash içeren videoları izleyebilirsiniz. Geçtiğimiz günlerde Nexus cihazlar için dağıtılmaya başlanan Android  4.4.1KitKat işletim sistemine de bu yöntemle flash player yükleyebilirsiniz.

Android 4.4.X KitKat ile çalışan telefon veya tabletinize flash player yüklemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

1. Google Play üzerinden Dolphin Browser‘ı indirin.

2. Dilerseniz Dolphin Browser’ı çok daha hızlı kullanmak adına Dolphin Jetpack‘i indirin.

3. Buradaki linkten Android 4.4.X ile uyumlu hale getirilmiş Flash Player versiyonunu indirin.

Bu adımda Google Play üzerinde olmayan bir kaynaktan yükleme yaptığınız için telefon veya tabletinizden yükleme ayarlarını market dışındaki kaynaklara izin ver şeklinde değiştirmeniz gerekiyor.

Yukarıdaki adımları takip edip flash playerı kurduktan sonra artık Dolphin Browser ile erişeceğiniz web sitelerinde sorunsuz şekilde flash içeriğe ulaşabileceksiniz. Eğer sorun yaşarsanız tarayıcının (Dolphin Browser) ayarlarından flash playerın açık olup olmadığını Ayarlar> Web İçeriği> Flash Player> Daima Açık seçenekleri ile kontrol edebilirsiniz.  (Click Menu>Settings>Web Content>Flash Player )

Yukarıdaki adımları takip ederken aşağıdaki videodan bu işlemin kayda alınmış halini de izleyebilirsiniz.

 

Not: Bu yöntem sadece Dolphin Browser ile çalışmaktadır. Ne yazık ki Google Chrome ve Mozilla Firefox ile uyumlu değildir ve çalışmamaktadır.

Kaynak: XDA

Bir önceki yazımız olan Android İçin Nokia Here Maps Uygulaması Google Play’de Yerini Aldı başlıklı makalemizde internet gerektirmeyen navigasyon, internetsiz navigasyon ve nokia here maps android hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.