Tam anlamıyla üst düzey akıllı telefon statüsünde olan HTC One M8 Teknik özellikleri saymakla bitmiyor. Android 4.4 işletim sistemi ile çalışan yeni HTC One M8, gücünü Qualcomm’un 2,3 GHz dört çekirdekli Snapdragon 801 işlemciden alıyor. 2 GB hafıza kapasitesine sahip akıllı telefon, 5 inç boyutundaki ekranından 1920×1080 (Full HD) çözünürlük sunuyor. Ayrıca bu ekrandaki her bir inç’e 441 piksel düşüyor. HTC One M8 Kamera özellikleri haygi güçlü çift LED flaşlı iki arka kamarası ile derinlik ölçebilen cihaz, bu sayede önce fotoğrafın çekilmesini ve odaklamanın kare yakalandıktan sonra yapılmasına olanak tanıyor. 5 MP ön kamerası ise geniş açılı selfie’ler için muhteşem bi özellik. 16 ve 32 GB depolama seçenekleri ile gelen cihazın dahili depolama alanı, microSD kart ile 128 GB’a kadar çıkarılabiliyor. Telefonun 2600 mAh’lık bataryası ise tam dolu olduğunda 2 gün pil ömrü sunuyor.

160 gram ağırlığında ve 9,4 mm kalınlığında olan yeni HTC One M8, 3G ve WiFi’ın yanı sıra, NFC ve Bluetooth bağlantı özellikleri ile donatılmış. HTC’nin yeni arayüzü Sense 6 da ilk olarak yeni HTC One M8’uygulanacak. HTC Sense 6, kişiselleştirilebilen renk temalarına sahip ve daha sezgisel bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Eski HTC One kullanıcıları da Sense 6’yı Google Play üzerinden indirebilecekler.

HTC One M8’in yeni Boomsound ses teknolojisi, telefonun bir önceki One’dan yüzde 25 daha yüksek ve net ses çıkarmasına olanak tanıyor. Duo Kamera teknolojisi ise yaratıcı ve profesyonel görünen fotoğraflar ile güzel efektler sağlıyor. Telefon Full HD video kaydı yapabiliyor. vezirhaber.com Duo Kamera, HTC UltraPixel modülüne eklenen derinlik algılayıcısı ile öne çıkıyor. UFocus teknolojisini de buna ekleyince, çekim yapılan görüntüdeki derinlik dahil birçok bilgi detaylı bir şekilde yakalanıyor ve çekilen fotoğraflar üzerinde odaklanma dahil detaylı düzenlemeler yapılabiliyor.

HTC Zoe de bir bulut depolama özelliğine dönüşüyor. Zoe uygulaması, fotoğrafların, müziklerin, videoların ve daha fazlasının yüklenebileceği bir bulut uygulaması olarak bu yaz ayında Google Play’den indirilmeye sunulacak.
HTC Sense 6 arayüzünün en dikkat çekici özelliklerinden birisi de Motion Launch. Dahili hareket algılayıcıları sayesinde konum ve hareketi anında algılayabiliyor ve ekranı açmadan telefon ile etkileşime geçilmesine olanak tanıyor. Yeni HTC One M8 tek bir kaydırma hareketi ile aktif hale getirilebiliyor, Otomatik Yanıtlama özelliği ekrana dokunmadan, telefonu kulağınıza götürerek gelen aramaları yanıtlamanıza olanak sağlıyor. Ayrıca, ekranın üzerine yapılan çift dokunuş ile ekran otomatik olarak açılıp kapanıyor. HTC yeni One M8 ile birlikte DotView isimli bir de kılıf tanıttı. 49,99 dolar fiyatlı bu kılıfa iki kere dokunarak, hava durumunu, saati, gelen aramaları ve e-postaları görüntüleyebilirsiniz.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.